kancelaria@adwokat-biernacki.pl
+48 696 214 081

 

Adwokat Łukasz Biernacki specjalizuje się w szeroko rozumianych zagadnieniach prawa cywilnego (m.in. nieruchomości, umowy, spadki), rodzinnego (m. in. rozwody, alimenty, kontakty z dziećmi), prawa pracy (dochodzenie roszczeń pracowniczych, jak również reprezentacja pracodawców), prawa administracyjnego i karnego (obrona w procesach karnych, reprezentacja w postępowaniu wykonawczym). Ma bogate doświadczenie w sprawach gospodarczych (dochodzenie roszczeń między przedsiębiorcami), a także w zakładaniu, doradzaniu i bieżącej obsłudze osobowych (np. spółek komandytowych) i kapitałowych (np. spółek z ograniczoną odpowiedzialnością) spółek prawa handlowego.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jako członek Wielkopolskiej Izby Adwokackiej odbył aplikację adwokacką zakończoną złożeniem egzaminu adwokackiego.

Jest członkiem-seniorem European Law Students’ Association.

Doświadczenie zawodowe zdobywał współpracując z wiodącymi Kancelariami, w tym również zagranicznymi.

W swej dotychczasowej działalności sporządzał opinie prawne, doradzał podmiotom gospodarczym, reprezentował Klientów w licznych procesach cywilnych, aktywnie i efektywnie bronił w sprawach karnych.

Posługuje się językiem niemieckim i rosyjskim.

Interesuje się historią i batalistyką. Jeśli czas pozwoli, stara się uprawiać sport (piłka nożna, narty).

Wpisy z bloga

Podstawowe porady prawne dla każdego

22.07.2014 - 14:50


Dlaczego powinniśmy korzystać z porad prawn...

21.07.2014 - 14:50


Jak nie zapłacić podatku od spadku?

21.07.2014 - 14:50


Prawa pracowników i jak z nich korzystać...

21.07.2014 - 14:50

+ więcej